Centrální vysavač - jak probíhá jeho montáž.

Montáž centrálního vysavače probíhá zpravidla ve dvou etapách.

Potrubi.jpg (normální)


První etapa montáže - probíhá ve fázi hrubé stavby domu když jsou hotové příčky. Potrubní rozvod bývá zpravidla uložen do podlah a stoupací vedení do horních podlaží spolu s přípravou na vysavačové zásuvky bývá zasekán do zdi. Spolu s potrubím je veden nízkonapěťový ovládací kabel, který je ukončen v jednotlivých sacích zásuvkách a přiveden do místa kde bude instalován sací agregát. Montážní díly sacích zásuvek jsou po dobu hrubé stavby chráněné krytkou. Potrubní rozvod bývá také velice často přiveden do kuchyně pod kuchyňskou linku a připraven pro napojení kuchyňské podlahové štěrbiny VacPan. Druhý konec potrubního rozvodu bývá zakončen v garáži nebo technické místnosti kde bude v budoucnu na zdi osazen sací agregát. Z technické místnosti bývá přes obvodovou zeď domu vyveden kus potrubí pro výfukovou část kam se na fasádu v budoucnu osadí kratka výfuku.

Montaz-vysavac.jpg (normální)


Druhá etapa montáže - centrálního vysavače probíhá v dokončené stavbě po vymalování. Připravené montážní díly zásuvek se zbaví krytek a místo nich se osadí samotné sací zásuvky. V kuchyni se pod kuchyňskou linkou na potrubní rozvod napojí flexibilním potrubím podlahová štěrbina VacPan. Ta se osazuje do soklu kuchyňské linky. V garáži nebo technické místnosti se instaluje sací agregát, napojí se na potrubní rozvody a na výfukové potrubí. Provede se elektrické zapojení ovládací části, provede se kontrola funkčnosti a na fasádě domu se osadí krytka výfuku. Tím je montáž centrálního vysavače hotová.

 


U nás není podmínkou, ani nutností aby si zákazník musel vše platit předem a nebo aby si nechal centrální vysavač zkompletovat hned po dokončení stavby. Většínou si zákazníci nechají instalovat v první etapě potrubní rozvody a tím mají vše do budoucna připraveno na kompletaci. Samotná kompletace centrálního vysavače přichází na řadu většinou až za pár let až se stavebníci finančně vzpamatují a nebo když jim doslouží stávající přenosný vysavač.

 


Montáž centrálního vysavače svépomocí?

Pokud jste manuálně zručný, můžete si centrální vysavač instalovat svépomocí. Po zhodnocení požadavků a vytvoření profesionálního návrhu Vám dodáme potřebný instalační materiál a případnou technickou podporu pro montáž kdyby jste si s něčím nevěděli rady. Prodáváme veškerý montážní materiál.


 


Akce.jpg (normální)

Nové cenově zvýhodněné akční sety sacích agregátů BEAM Electrolux Alliance včetně kompletní sady příslušenství. Ceny které Vás velice překvapí.


Nově u nás montáže a servis centrálních vysavačů Electrolux, SMART, atd.


Hadice ve zdi

Novinkou v sortimentu je tzv. hadice ve zdi.


Vroom

Vytahovací hadice z boxu pro instalaci do kuchyňské linky.